Home > Maty masujące > Genialne maty do masażu kręgosłupa czy też rewelacyjny materac do masażu kręgosłupa?

Genialne maty do masażu kręgosłupa czy też rewelacyjny materac do masażu kręgosłupa?

Luty 4th, 2013

mata do masażuBól pleców i kręgosłupa dotyka coraz większej liczby osób. Sporą większość czasu w ciągu dnia spędzamy w pozycji siedzącej, a to z całą pewnością przyczynia się do zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Trzeba jak najszybciej zacząć dbać o swój kręgosłup, aby w późniejszych latach nie odczuwać utrudniającego normalne funkcjonowanie bólu. W walce z bólem pleców pomogą nam maty masujące oraz dodatkowo specjalne materace do masażu kręgosłupa. Nie musimy nabywać zarówno maty, jak również materaca. Przed wyborem należy choćby przez chwilę zastanowić się nad tym, co będzie dla nas użyteczniejsze. Dzięki temu zakup będzie przemyślany i bez wątpienia w ten sposób możemy zaoszczędzić trochę gotówki.

Jakie zalety oraz wady ma mata do masażu?

Nowoczesne maty masujące praktycznie nie posiadają znaczących wad. Wydaje się, że maty masujące są bardziej praktyczne od materaca. Można z nich korzystać wszędzie. Maty masujące możemy położyć na krześle komputerowym, fotelu w mieszkaniu czy w fotelu w aucie. Jedynym minusem może być fakt, że na takich matach się nie położymy, więc w rzeczywistości nie masują one całego naszego ciała. Masaż może więc sprawiać wrażenie mniej efektywnego, chociaż nie jest to prawda. Aktualnie w sklepach istnieją różnego rodzaju maty, które odróżniają się zarówno designem, możliwościami, jak również ceną. Wybór stosownej maty wcale nie jest taki prosty. Wiadomo, że specjalistyczna mata do masażu może kosztować nieco pieniędzy. Jednak jeśli odczuwamy bóle pleców i kręgosłupa, a także cierpimy na przykre choroby takie jak rwa kulszowa, skolioza czy migrena, to cena maty nie powinna być w tym momencie czynnikiem najważniejszym. Większe znaczenie będzie miało dla nas to czy mata do masażu naprawdę pomoże nam zapomnieć o bólu kręgosłupa. Ważna jest również użyteczność maty, ponieważ nie jest nam wszakże potrzebna mata, która nie będzie przez nas używana.

Jakie wady oraz zalety posiada materac do masażu kręgosłupa?

Materac do masażu kręgosłupa jest odpowiedni dla osób, którym ból kręgosłupa, szyi, a nawet głowy przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Zajmuje on niewątpliwie zdecydowanie więcej przestrzeni niż mata. Ale w sprzedaży można znaleźć takie materace, które łatwo można zawsze zabrać ze sobą. W komplecie dołączona jest bowiem praktyczna torba, w którą z łatwością można wsadzić materac do masażu kręgosłupa. W takiej torbie materac może być oczywiście również przechowywany w domu w chwili, gdy z niego nie korzystamy. Materac do masażu kręgosłupa bez wątpienia posiada więcej funkcji niż maty masujące , a także pozwala na większy odpoczynek. Najbardziej popularne są materace nefrytowe, które zapewniają skuteczniejszy masaż. Siła kamieni nefrytowych jest znana już od tysięcy lat i kamienie te często są wykorzystywane do wykonywania masażu.

Maty do masażu kręgosłupa , a może materac do masażu kręgosłupa?

Tak faktycznie nie jest ważne czy zakupimy profesjonalną matę do masażu czy materac. Jeżeli uskarżamy się dolegliwości związane z reumatyzmem czy też kręgosłupem, to niewątpliwie pomoże nam zarówno mata do masażu, jak i materac masujący. Podczas wyboru należy sugerować się głównie naszą wygodą. Z całą pewnością istotnym aspektem będzie także zasobność naszego portfela, która niekiedy nie pozwala na kupno markowej maty lub materaca. Kiedy jednak nie stać nas na kupno konkretnego modelu, a bardzo nam zależy na jego nabyciu, to można wybrać zakup na raty. Na dzień dzisiejszy taką możliwość oferuje praktycznie każdy specjalistyczny sklep z produktami rehabilitacyjnymi. Dzięki rozłożeniu całej kwoty na raty nasz budżet domowy nie będzie odczuwał aż tak drastycznie poniesionego wydatku i możemy sobie pozwolić nawet na najwyższej klasy model materaca masującego czy maty .

Podobne artykuły:

  1. Rewelacyjna mata do masażu kręgosłupa czy też doskonałe materace do masażu kręgosłupa?