Październik 22nd, 2012

silne bóle plecówKiedy budzimy się rano z bólem pleców, to z całą pewnością najwyższa pora zmienić materac na inny. Właśnie nieodpowiednio dobrany materac jest główną przyczyną tego, że odczuwamy poranne bóle pleców. Jeżeli chcemy przestać odczuwać ból każdego ranka, to kupmy dobry materac, np. na UlgaDlaKręgosłupa.pl. Dzięki temu będziemy się wysypiać i nie będą nam przeszkadzać także nocne bóle pleców, które także są skutkiem źle dobranego materaca.

Nocne bóle pleców – jaki materac najlepszy?

Na rynku jest wiele firm, które oferują różnego rodzaju materace. Mając problemy z bólem pleców często inwestujemy w najdroższy materac, ponieważ uważamy, że jego wysoka cena świadczy o tym, że materac jest najlepszy. Jednak nie zawsze jest to prawda. Naprawdę dobre materace w dostępnej cenie można znaleźć, np. na UlgaDlaKręgosłupa.pl. Wybierając materac dopasujmy go do naszych potrzeb. Jeżeli odczuwamy nocne bóle pleców oraz rano po wstaniu z łóżka towarzyszą nam  silne bóle pleców, to najbardziej odpowiedni dla nas będzie średniej twardości materac lateksowy. Taki materac dopasuje się do naszej sylwetki oraz poprawi krążenie krwi. Dzięki temu w nocy nie będziemy odczuwać bólu kręgosłupa i zaczniemy naprawdę dobrze się wysypiać. Decydując się na zakup materacu lateksowego pamiętajmy o tym, że na rynku można znaleźć różnego rodzaju materace lateksowe. Najlepsze będą oczywiście te, które składają się w 100% z lateksu naturalnego, a takie materace wcale nie tak łatwo jest znaleźć. Warto jednak poświęcić trochę czasu na ich poszukanie zamiast kupować gorszej jakości materac lateksowy, który nie będzie spełniał swojej funkcji. Kupując gorszej jakości materac nadal możemy cierpieć na nocne bóle pleców, a tego przecież nie chcemy.

Silne bóle pleców

nocne bóle plecówJeżeli posiadamy dobry materac, a nadal po przebudzeniu odczuwamy poranne bóle pleców, to być może konieczna będzie wizyta u lekarza. Z całą pewnością powinniśmy zgłosić się do specjalisty w sytuacji, gdy często odczuwamy silne bóle pleców i wszelkie domowe sposoby nie przynoszą ulgi naszemu kręgosłupowi. Poranne bóle pleców mogą bowiem oznaczać zwyrodnienie kręgosłupa. W takiej sytuacji jak najwcześniej powinniśmy rozpocząć odpowiednią rehabilitacje pod okiem specjalisty, żeby nie doprowadzić do silniejszego bólu kręgosłupa. Zmian zwyrodnieniowych spowodowanych zbyt wczesnym starzeniem kręgosłupa nie da się usunąć, lecz można zapobiec ich rozwojowi. Ważna jest wczesna diagnostyka, ponieważ wtedy mamy większe szansę na to, że będziemy mogli normalnie funkcjonować. Silne bóle pleców powinny być dla nas sygnałem, iż coś niedobrego dzieje się z naszym kręgosłupem. Nie powinniśmy takiego sygnału lekceważyć, ponieważ brak odpowiedniego leczenia może przyczynić się do jeszcze silniejszego bólu kręgosłupa, a nawet do inwalidztwa.

Autor tekstu: Agata Sachar